logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Я не прихильниця нововедень. Але дикларацію із лікарем уклала

Якщо ви не входите в ті майже 30 млн людей, які обрали свого лікаря, то пропонуємо п’ять причин, чому це потрібно зробити найближчим часом.

1. Доступ до пакету послуг
Всі, хто уклав декларацію з лікарем, вже зараз мають право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці та електронний рецепт на “Доступні ліки”. Щоб згадати “вміст” цього пакету, переходьте за посиланням 
https://bit.ly/2v7mgkJ.

2. Декларація з лікарем = провідник в системі охорони здоров’я 
Уклавши декларацію, пацієнт отримує значно більше, ніж низка послуг у вище згаданому пакеті. Адже гарний сімейний лікар (терапевт, педіатр) - це ваш менеджер в системі охорони здоров’я. Він скерує оптимальний маршрут пацієнта для обстеження та лікування, направить до вузьких спеціалістів, до яких дійсно потрібно звернутися. А також допоможе встановити точний діагноз, призначити дієві ліки. 
Повірте, інтернет та сусідка не знають більше за вашого лікаря.

3. Декларація з лікарем = зручні комунікації 
Все більше ЦПМСД та медичних працівників стають пацієнторієнтованими та підлаштовуються під запити своїх пацієнтів. Месенджери, особиста сторінка в соцмережах з рекомендаціями, розрахованими на вікові особливості більшості пацієнтів, або просто мобільний телефон. 
Завдяки цьому можна дуже швидко отримати консультацію, електронний рецепт на “Доступні ліки”, домовитись про час візиту для виписування певної довідки.

4. Декларація з лікарем = точка входу до Програми медичних гарантій-2020
З 1 квітня 2020 року запрацює Програма медичних гарантій у повному обсязі на всіх рівнях допомоги. Це перелік безоплатних медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Щоб безоплатно отримати медичну послугу з цього переліку, окрім екстреної медичної допомоги, пацієнт повинен мати декларацію. Адже саме лікар первинки або лікуючий лікар повинен виписати направлення до вузького спеціаліста, госпіталізацію тощо. 
До речі, низка медичних послуг визначені пріоритетними. Наприклад, обстеження з метою ранньої діагностики онкозахворювань. Тобто мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія будуть безоплатними для українців. Але - за наявності декларації і направлення від лікаря.

5. Не зволікайте та швидше обирайте свого лікаря, бо... 
Лікарів, якими дуже задоволені пацієнти і до яких у вас може виникнути бажання звернутись врешті-решт, дуже швидко “розбирають”. 
Це означає, що лікар має право відмовитись приймати декларацію. По-перше, через те, він уже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта - це 2000 пацієнтів, для сімейного лікаря - 1800, для педіатра - 900). По-друге, якщо в цьому конкретному медзакладі лікарям офіційно не дозволено перевищувати оптимальну кількість пацієнтів.

Ви користуєтеся - оплачує НСЗУ.