logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Будьте уважні, щоб відпочинок на природі не завдав Вам шкоди

Будьте уважні, щоб відпочинок на природі не завдав Вам шкоди. 

«Жертвами» кліщів можна стати не тільки після погулянки по лісу чи лісопарковій зоні, але й після відпочинку на дачі.

 В деяких регіонах України вражені спірохетами біля 70% кліщів із всієї популяції, тому шанси заразитися хворобою Лайма достатньо високі.
Хворобу Лайма також називають кліщовим бореліозом, тому що її викликають спірохети Borrelia burgdorferi, які передаються людині від інфікованих кліщів.

Що робити при укусі кліща?

Не радимо намагатись самому позбавитись від кліща : видалити його повністю непросто, часто залишаються кінцівки та вусики. Краще звернутися в найближчий травмпункт, де процедуру проведуть професійно. Якщо ж по якійсь причині це неможливо, не користуйтесь олією, горілкою для видалення кліща — намагайтесь його викручувати.

Кліща видалили. Що потрібно робити далі?

Варто проконсультуватись в інфекціоніста. Але якщо такої можливості немає, спостерігаємо за місцем укусу протягом трьох тижнів.

Як що з’явилася кільцеподібна еритема — необхідно терміново звернутись до лікаря. Кільцеподібна еритема — типовий первинний прояв бореліозної інфекції. Це почервоніння шкіри, котре з’являється навколо місця укусу кліща і розповсюджується від нього у вигляді круга, діаметром не менше 4–5 см. Чітко навколо місця укусу. Якщо ви помітили щось подібне, але в іншому місці, варто також порадитись з лікарем. Вас міг вкусити інший кліщ, ви просто цього не помітили.

 Як уберегтися від кліщів?

- Насамперед подбайте про відповідне вбрання: одяг із довгими рукавами, світлого кольору, бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки.
- Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.
- На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
- Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, ба навіть кілька днів.
- Оглядайте себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. 
- Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
- Одяг, який ви зняли, слід ретельно почистити і випрати. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.