logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

1600 аварій на Тернопільщині

Від початку 2019 року на дорогах Тернопільської області трапилось більш ніж 1600 аварій ! З них – 350 із постраждалими, та у яких загинуло 68 осіб.

Тому команда Тернопільського обласного центру громадського здоров’я підготувала для Вас кілька запобіжних заходів задля уникнення дорожньо-транспортних пригод.

 Щоб уникнути ДТП, необхідно, щоб ваш автомобіль був технічно справний. Перед поїздкою переконайтеся, що масло залито на достатній рівень, всі колеса накачані, якщо є спущені – підкачайте. Перевірте обов’язково гальма, чи добре працюють і чи в порядку гальмівні шланги.

 Далі перевіряємо ручник – на випадок, якщо гальма відмовлять, то вам доведеться гальмувати або за допомогою ручника, або за допомогою двигуна.

 Перевіряємо також зчеплення – воно має працювати плавно і без неприємного запаху.

Важливо !! Якщо у вашого автомобіля з’явився сторонній звук, запах або він почав вібрувати на дорозі, краще відразу ж їхати на СТО. Якщо це трапилося в дорозі, то зупиніться на узбіччі і усуньте причину. Якщо самостійно причину неприємного запаху або невластивих шумів усунути не вдалося, то припиніть рух і викличте евакуатор.

 ПРАВИЛА

Безумовно, справність автомобіля – це важливий чинник, але необхідно ще й дотримуватися основних правил руху. 
Саме від знання або незнання цих правил залежить ваше життя і життя ваших пасажирів. Найголовніше – це не порушувати швидкісний режим.
 Не думайте, що, якщо замигало зелене світло світлофора, ви встигнете проскочити. На одного лихача завжди знайдуться ще двоє.

Важливо !! Завжди, в будь-якій ситуації дотримуйтесь правил дорожнього руху!

 ВОДІЙ І ТИП ВОДІННЯ

Ще дуже багато залежить і від самого водія. Різка манера їзди, гра в шашки на дорозі, підрізування, вискакування, прискорення при миготливому світлофорі – все це і багато іншого, провісники ДТП, часто зі смертельним результатом. Тому особливу увагу варто приділити манері водіння в дощову, туманну та сніжну погоду. У такі дні воно стає особливо небезпечним. Немає гарантії, що ви встигнете відреагувати вчасно і уникнете зіткнення. Часом навіть найдосвідченіші водії потрапляють у смертельні ДТП.

Важливо, щоб ваше самопочуття теж було хорошим, у ряді випадків це теж може стати причиною ДТП. 

!! Ні в якому разі не сідайте за кермо автомобіля у нетверезому стані. Не має значення, скільки проміле алкоголю дозволено законодавством, від цього залежить ваше життя. Тому ні в алкогольному, ні в наркотичному сп’янінні немає необхідності сідати за кермо. Або спиртне, або автомобіль, третього тут не дано. Також важливо, щоб перед поїздкою ви були бадьорим і повним сил. Коли людина втомлена або невиспана, її реакція притупляється і відреагувати в потрібний момент не виходить.

Важливо!! У будь-яку погоду обов’язково дотримуйтеся дистанції. Вчасно міняйте гуму з літньої на зимову. Це допоможе уникнути зіткнень при несподіваному снігопаді.

 ПОВЕДІНКА ЗА КЕРМОМ

Під час руху не відволікайтеся на сторонні предмети: телефон, гаманець, сумочку, помаду, каву та інші речі. Ви не єдиний водій в потоці автомобілів, тому будьте гранично уважні. Якщо ви дуже зайнята людина і від телефонних переговорів залежить ваш бізнес, то встановіть в автомобіль гучний зв’язок. Це дозволить звільнити ваші руки під час руху і запобігти ДТП.  Так як ви завжди зможете повернути кермо, щоб піти від зіткнення, і завжди будете на зв’язку.

 Перед тим, як почати рух, переконайтеся, що всі необхідні вам речі під рукою і вам не доведеться лізти на заднє сидіння автомобіля за чим-небудь. Забезпечте себе тими предметами, які ви найчастіше використовуєте при русі.

Заздалегідь налаштуйте навігатор і внесіть до нього потрібну адресу, Підлаштуйте дзеркала і протріть лобове скло. Саме брудне скло і невстановлені як треба дзеркала є причинами приблизно 7% ДТП. 

Якщо під час руху на дорозі є ями, краще об’їжджайте їх по узбіччю, не виїжджаючи на зустрічну смугу. Це не тільки вбереже ваші шини, але й врятує від найнебезпечнішого зіткнення – лобового. Імовірність вижити в такому ДТП практично зводиться до нуля.

Виходячи на обгін, переконайтеся, що на зустрічній смузі немає автомобілів.  Ні в якому разі не обганяйте на підйомах, інакше висока ймовірність ДТП, оскільки хороша видимість відсутня, і лобове зіткнення майже неминуче.

Важливо !! Перед поїздкою переконайтеся, що вам добре і комфортно, що вам зручно, що всі дзеркала добре відображають дорогу. Обов’язково пристібайте ремені безпеки. Їх придумали не даремно!

Винуватцем ДТП можете стати не тільки ви, але й інші учасники руху. Тут важливо бути уважним і ввічливим. Упертість і лихацтво при русі тільки погіршать ситуацію і підвищать ймовірність ДТП.

Якщо в процесі руху ви побачили швидку допомогу або поліцейський автомобіль з включеною сиреною і проблисковими маячками,  то прийміть убік і пропустіть ці машини, можливо, від них залежить чиєсь життя. Але поступаючись дорогу, будьте дуже уважні, постарайтеся не зачепити інших учасників руху.

ПІДСУМКИ
Тепер, з усього вищесказаного виділимо основні тези, слідуючи яким, можна в 99% випадків уникнути ДТП:
- Сідаючи в автомобіль обов’язково пристібайтеся;
- Дотримуйтесь правил дорожнього руху;
- Дотримуйтесь швидкісного режиму;
- Будьте гранично уважні на нерегульованих перехрестях;
- Не проскакуйте на миготливий сигнал світлофора;
- Міняйте гуму на колесах автомобіля по сезону;
- Не сідайте за кермо автомобіля втомленим або в нетверезому стані;
- Обов’язково використовуйте поворотники та стоп-сигнали;
- Не відволікайтеся на телефон і сторонні предмети;
- Не засліплюйте інших водіїв дальнім світлом;
- Чуйно реагуйте на все невластиві звуки і запахи автомобіля, вчасно проводьте технічний огляд;
- Якщо вас обганяють, не прискорюєтесь, дозвольте автомобілю вас обійти;
- Про свої маневри попереджайте заздалегідь, люди не вміють читати думки;
- Пригальмовуйте при наближенні до іншого автомобіля заздалегідь;
- Не робіть зайвих рухів – гальмувань або перегазовок;
- Стоячи на схилі, не потрібно різко стартувати при зеленому світлі світлофора, але пам’ятайте, що при натисканні на газ автомобіль завжди трохи йде назад;
- Завжди пропускайте пішоходів, навіть якщо вони переходять в недозволеному місці;
- Виставляйте дзеркала заднього виду і бічні дзеркала так, щоб вам було видно все, що відбувається позаду. Сидіння і кермо підганяйте під свій зріст.

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете вберегти себе від ДТП.