logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

ПОРЯТУНОК ВІД СПЕКИ

Настають спекотні дні та тижні. У цей час важливо не забувати про власне здоров’я. За даними CDC, сотні людей щороку помирають від причин, викликаних спекою.
Надзвичайна (екстремальна) спека — температури, що коливаються на 10 і більше градусів вище середньої високої температури, визначеної для певного регіону і тривають протягом декількох тижнів.
! Пам’ятайте прості поради, що вбережуть від несприятливих наслідків спекотної погоди:
- У спекотні години краще залишатися в будівлях із кондиціонером. Якщо вдома його немає — зайдіть до кондиційованих громадських приміщень — навіть кілька годин, проведених в охолодженому приміщенні, можуть допомогти тілу адаптуватися до спеки на вулиці.
- Варто обмежувати фізичну активність на свіжому повітрі опідні. Проконсультуйтеся із сімейним лікарем щодо фізичних навантажень за спекотної погоди.
- З 11:00 до 16:00 не перебувайте на вулиці.
- Важливо одягати вбрання з довгими рукавами, надівати сонцезахисні окуляри (із захистом від UVA і UVB променів) та капелюх.
- Захистити шкіру можна завдяки засобам захисту від сонця з поміткою «широкий спектр» або «захист UVA/UVB» з SPF 30 і більше на етикетці. Наносити сонцезахисні креми варто за 30 хвилин перед прогулянкою.
-Кращий спосіб охолонути — прийняти прохолодний душ або ванну.
-Підтримувати водний баланс важливо незалежно від того, наскільки ви активні. Пити треба багато, маленькими порціями та не чекати на відчуття спраги.
-Вживання гарячих та важких страв створює додаткове теплове навантаження для тіла людини.
-Краще обмежити вживання напоїв, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру. Це призводить до втрати більшої кількості рідини. Вживання надто холодних напоїв може призвести до судом шлунку.
Бережіть своє здоров’я та читайте більше порад на сайті —https://bit.ly/3zzMGIv