logo
XS
SM
MD
LG
(0352) 23-63-82
м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Коронавірус і донорство крові

В умовах поширення вірусу COVID-19  проблема наявності донорської крові і її компонентів  є надзвичайно гострою. На сьогодення  важливо, щоб здорові донори й надалі продовжували забезпечувати кров’ю тих, хто щоденно залежить від неї.

З виникненням нової загрози здоров’ю, відомі раніше  проблеми не відступили. Кому потрібна донорська кров?

  • Онкохворі. Переливання крові для людей з онкологією - не разова процедура, а частина терапії. Кров та її компоненти потрібні таким людям регулярно. Тільки завдяки донорам можна врятувати таких людей.

 

  • Пацієнти при операціях. Щорічно в Україні проводиться понад 1 мільйон медичних операцій. Хірургічні втручання завжди потребують запасу донорської крові на випадок сильних кровотеч або використання штучного кровообігу, так як при операціях на серці.

 

  • Вагітні. При важких пологах жінка може втрати багато крові, а отже донорська кров рятує відразу двох: молоду маму та малюка.

 

  • Постраждалі у катастрофах. На дорогах щороку гине близько 1,2 мільйони чоловік. Частина з них могли б залишитись живими, якби їм дісталась донорська кров. Кров потрібна жертвам, які отримали травми, спричинені стихійними лихами. Через це важливо, аби запаси крові були в усіх лікарнях усіх регіонів.

 

За інформацією Advancing Transfusion and Cellular Therapies Worldwide:

Ø     Люди не ризикують заразитися COVID-19 через процес здачі або через    переливання крові, оскільки респіраторні віруси, як правило, не передаються шляхом донації та переливання.

Ø     Не було зафіксовано жодного випадку трансфузійної передачі двох інших коронавірусів, які виникали протягом останніх двох десятиліть (SARS, MERS-CoV).

 

 

 

 

 

Текст підготувала

лікарка-методистка 

Тернопільського обласного

центру громадського здоров'я

Зот Галина